تلفن:  1561 
ایمیل: customers@irfarabi.com

ثبت سفارش

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد سامانه فارابیکسو، نحوه ثبت سفارش آن می‌باشد، به گونه ای که کادر ثبت سفارش به صورت معلق باز می‌شود و این امکان را به کاربر می‌دهد که بتواند به صورت هم زمان چندین کادر ثبت سفارش را باز نماید. از دیگر ویژگی های کادر ثبت سفارش، امکان دسترسی به این پنجره  از تمامی صفحه سامانه می‌باشد بدین صورت که در هر لیستی که نام نماد در آن وجود داشته باشد، با قرار گرفتن روی نماد دکمه های خرید/فروش ظاهر شده و کاربر می‌تواند با کلیک روی آن کادر ثبت سفارش را فراخوانی نماید.

کادر ثبت سفارش به دو قسمت اطلاعات نماد و فرم ثبت سفارش تقسیم می‌گردد.کاربر می‌تواند با کلیک بر روی دکمه     قسمت مربوط به اطلاعات نماد را مخفی نموده و فقط قسمت فرم  ثبت سفارش را در اختیار داشته باشد.

پس از ورود اطلاعات مربوط به سفارش به دو طریق می‌توان ثبت سفارش را انجام داد: روش اول این که بر روی ثبت سفارش کلیک نموده، در صورت صحیح بودن اطلاعات، سفارش به هسته معاملات ارسال خواهد شد و در این حالت کادر ثبت سفارش به صورت کپی از اطلاعات قبلی باز می‌ماند. در روش دوم با کلیک بر روی دکمه ارسال و بستن، پس از ارسال سفارش، کادر ثبت سفارش بسته خواهد شد. در کادر ثبت سفارش می‌توانید وضعیت سفارش را به فروش یا خرید تغییر دهید.

نحوه محاسبه کارمزد خرید و فروش:
با توجه به محاسبات پیچیده کارمزد، فایل رسمی نحوه محاسبه کارمزد برای بازار های گوناگون در لینک ذیل قرار داده شده است.

سقف نرخ کارمزد ها و خدمات در بازار سرمای ایران

دکمه لینک به سر خط سفارش:
یکی از ویژگی های سامانه فارابیکسو، سرعت در عمل کرد کاربر برای ثبت سفارش است. برای این کار در فارابیکسو راه‌کار هایی در نظر گرفته شده است، یکی از این راه‌کار ها آیکون لینک به سرخط در پاپاپ ثبت سفارش است. با کلیک بر روی این  در پاپاپ، سفارش به طور اتوماتیک و باتوجه به ثبت سفارش خرید/فروش، مقدار قیمت به سر خط مظنه خرید/فروش لینک می‌شود. اگر پاپاپ در حالت خرید باشد، به طور اتوماتیک مقدار صف عرضه را پس از هر تغییر، در عبارت مقدار می‌بینید و اگر پاپاپ در حالت فروش باشد، به طور اتوماتیک مقدار صف عرضه را پس از هر تغییر، در عبارت مقدار می‌بینید.


ماشین حساب کادر ثبت سفارش:
این ویژگی کادر ثبت سفارش بصورت خودکار عمل می‌کند و به دو روش قابل محاسبه می‌باشد: 
روش اول: با وارد کردن تعداد و مبلغ سفارش شما می‌توانید سرمایه‌ لازم برای انجام سفارش را مشاهده نمایید.
برای مثال: در پنجره ثبت سفارش در قسمت تعداد، 1,000واحد را وارد نمایید و در قسمت قیمت، مبلغ 2,170 را وارد نمایید، می‌بایست در قسمت سرمایه این مبلغ 2,185,000 ریال را مشاهده نمایید و در سمت فروش مبلغ سرمای 2,147.215 ریال را نمایش می‌دهد. با افزایش یا کاهش دادن واحد حجم و یا مبلغ، بر روی سرمای تاثیر گذاشته و باعث افزایش یا کاهش مبلغ سرمایه می‌شود.

روش دوم: در این روش ابتدا قیمت را وارد و سپس سرمایه مدنظر را وارد نموده، در نهایت، سیستم، تعداد را برای سفارش محاسبه می‌کند.
برای مثال : در پنجره ثبت سفارش ابتدا قیمت را 4,170 وارد نموده و سپس سرمایه مد نظر مانند۱۰ میلیون ریال را وارد نمایید در نتیجه تعداد محاسبه شده برای سمت خرید ۲,۳۸۶ باید نمایان شود. برای سمت فروش تعداد ۲,۴۲۳ می‌شود.


ثبت سفارش از طریق اطلاعات نماد:
در این بخش با انتخاب نماد از قسمت جستجوی نماد و لیست دیده‌بان، اطلاعات نماد در وسط صفحه نمایش داده خواهد شد. در  بالای کادر اطلاعات، نوار نماد قرار گرفته است که در گوشه آن دکمه های خرید/فروش برای فراخوانی کادر ثبت سفارش تعبیه شده است. با کلیک بر روی دکمه های خرید/فروش کادر ثبت سفارش باز خواهد شد و کاربر می‌تواند سفارش خود را ثبت نماید.انصراف از سفارش:
با قراردادن موس بر روی نماد هایی که در صف قرار دارند، دکمه انصراف مشابه تصویر ذیل نمایان می‌شود. با کلیک بر روی آن در خواست لغو سفارش  به هسته معاملات ارسال خواهد شد، ثبت یا عدم ثبت انصراف از سفارش، با باز شدن کادر ویژه در لبه سمت راست صفحه به اطلاع کاربر می‌رسد.  • 23 شهریور 1394
  • نویسنده: جعفری نوری
  • تعداد نمایش ها: 7144
  • نظرات: 0
تگ ها:
رتبه این مطلب:
2.5
Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید