تلفن:  1561 
ایمیل: customers@irfarabi.com

دیده‌بان

اصطلاح دیده‌بان در فارابیکسو عبارت است، از آخرین قیمت درصد تغییرات نماد که امکان دسته بندی کردن آن ها به طور دلخواه و بر اساس نیاز کاربر مهیا شده است.

دیده‌بان پورتفوی:

دیده‌بان پورتفوی بر اساس دارایی سبد سهام تشکیل می‌گردد، امکان اضافه و حذف سهام به طور مستقیم در آن وجود ندارد. بعد از خرید سهم، آن سهم به دیده‌بان اضافه خواهد شد و در صورتی که تمام دارایی از یک سهم را به فروش برسانید آن سهم از دیده‌بان پورتفوی حذف خواهد شد.

 

 ایجاد دیده‌بان جدید:
برای ایجاد دیده‌بان جدید می‌بایست بر روی فِلِش کلیک نمایید، با باز شدن لیست دیده‌بان بر روی گزینه جدید کلیک نمایید.

در ادامه در پنجره‌ی باز شده، نام دیده‌بان دلخواه را وارد نموده و بر روی دکمه تایید کلیک نمایید با بسته شدن پنجره در لیست دیده‌بان، نام دیده‌بان افزوده شده را مشاهده می‌نمایید.


نحوه اضافه کردن نماد به دیده‌بان های شخصی:

 در لیست دیده‌بان یکی از دیده‌بان های تعریف شده را انتخاب نمایید سپس در قسمت جستجوی نماد، نماد دلخواه را جستجو و انتخاب نمایید. در نهایت با کلیک بر روی دکمه افزودن در کادر جستجو، نماد به دیده‌بان انتخاب شده افزوده خواهد شد.

 

حذف نماد از دیده‌بان ایجاد شده:
با قرار دادن موس بر روی یکی از نماد های موجود در دیده‌بان و کلیک برروی دکمه ضربدر( نمایانگر حذف نماد می‌باشد)نماد مذکور از دیده بان حذف می گردد.

حذف دیده‌بان ایجاد شده:
با قرار دادن موس بر روی لیست دیده‌بان و یکی از دیده‌بان های ایجاد شده و با کلیک بر روی دکمه ضربدر (نمایانگر حذف دیده‌بان ایجاد شده می‌باشد)، دیده‌بان مذکور از لیست حذف می‌گردد.

 وضعیت پیش گشایش در دیده‌بان:
در قسمت دیده‌بان زمانی که بازار در وضعیت پیش گشایش یعنی در بازه زمانی ۰۳:۸ تا ۰۰:۹ قرار دارد، نماد های داخل دیده‌بان با علامت دایره شکل زرد رنگ نمایش داده می‌شود. و قسمت تغییرات آن نسبت به قیمت پایانی دیروز و صف عرضه/تقاضا موجود امروز تغییر می‌کند و روند مثبت یا منفی بودن صف عرضه/تقاضا برای نماد های داخل دیده‌بان را مشخص می‌نماید.

 

  • 22 شهریور 1394
  • نویسنده: جعفری نوری
  • تعداد نمایش ها: 8889
  • نظرات: 0
تگ ها:
رتبه این مطلب:
3.3
Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید