تلفن:  1561 
ایمیل: customers@irfarabi.com

Trial Version, Powered By DNNGo

گزارش هفتگی بازار هفته چهارم آذر ۹۶

گزارش هفتگی بازار هفته چهارم آذر ۹۶

با ورود نقدینگی جدید طی هفته گذشته، هفته شاخص بورس در روز ابتدایی هفته، سبز رنگ بود با رشد ۱۳۲۳ واحدی به ارتفاع  ۹۴,۶۰۶ رسید مواجه شد تا نوید زمستانی گرم در سال 96 را بدهد. در این رشد، گروه های فلزی، معدنیاز اقبال بیشتری برخوردار بودند و نقش پررنگ تری ایفا نمودند.

شاید عجیب ترین اتفاق، اقبال سرمایه گذاران به شرکت های قدیمی و بنیادین بازار هم چون شرکتهاي چند رشته ای صنعتی بود به گونه ای که نمادهای وامید، وغدیر و وصندوق صف خرید شدند و نماد وبانک تا آستانه صف خرید شدن پیش رفت.

در این هفته گروه بیمه ایهم با اقبال خوب سرمایه گذاران مواجه شدند که دلیل اصلی آن خبری بود که رئیس کل بیمه مرکزی از سرمایه گذاری خارجی در این سنعت خبر داد. وی با بیان اینکه مذاکرات خوبی برای سرمایه گذاری خارجی با ۱۰ شرکت برتر بیمه جهان انجام شده است، از ۲ تقاضای مهم شرکت های آلمانی و ایتالیایی برای خرید شرکت های بیمه کشور خبر داد.

در پايان معاملات رزو دوشنبه نیز نماد وساپا جهت برگزاري مجمع عادي به طور فوق العاده انتخاب اعضا هيئت مديره متوقف شد.

لیست شرکت هایی را که هفته بعد مجمع آن ها برگزار می شود آخر گزارش می توانید مشاهده کنید

 

خبر مهمی که این هفته از خروجی رسانه ها مشاهده شد خبر معافیت مالیاتی شرکت ها در فرایند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بود. این خبر باعث شد که دوشنبه شاهد تشکیل صف خرید نماد خودرو و درپی آن سایر نمادهای گروه خودرویی باشیم.

دوشنبه نمادهای بانکی وبملت و وخاور صف خرید را تجربه کردند در حالی که سایر نمادهای این گروه چون وبصادر، وتجارت، وپست و ... مدت بسیاری زیاد است که بسته اند و هنوز نماد آن ها بازگشایی نشده است.

مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران در مورد عرضه اولیه های بعدی اظهار داشت: برنامه‌های عرضه‌های اولیه سهام به دلیل نیاز به به روز رسانی سامانه معاملات اتوس در دو هفته گذشته و رفع ایرادهای فنی با اندکی تعویق مواجه شده بود که با برطرف شدن این مشکلات عرضه‌های اولیه دوباره از سر گرفته شده است. وی افزود: پس از این عرضه نیز ۱۰ درصد از سهام شرکت آسیا تک برای عرضه اولیه در بورس تهران راهی تابلوی معاملات این بازار خواهد شد و به دنبال آن شرکت‌هایی که تاکنون معارفه خود را برگزار کرده‌اند، در فهرست عرضه‌های اولیه قرار خواهند گرفت.شاخص کل در پایان این هفته در ارتفاع ۵۰۸,۹۵ واحدی قرار گرفت که نسبت به هفته قبل با افزایش چشم گیر ۲۲۰۵ واحدی مواجه شد.

 

مجامع هفته اول دی

 تهیه و تنظیم: محسن تقی نژاد
وب سایت: mtaghinejad.ir
کانال تلگرام: @mtaghinejad_ir

Related

Share

Comments

Post a Comment

Trial Version, Powered By DNNGo